O AKCJI
„Wakacje z Muszkieterami” to akcja charytatywna Fundacji Muszkieterów skierowana do dzieci w wieku 8-14 lat, pochodzących z rodzin niezamożnych, a także z domów dziecka, które pomimo wielu trudności wykazują się wzorową postawą w szkole i mogą pochwalić się wysoką średnią ocen. Dzięki finansowemu wsparciu właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché, Fundacja Muszkieterów już po raz drugi zorganizuje wyjazd na niezapomniane wakacje dla ponad 1000 dzieci z całej Polski.
W tym roku dzieci będą się bawić i poznawać wartości Małego Muszkietera na koloniach w Dźwirzynie, Murzasichle oraz Sierockiem.

ATRAKCJE NA WAKACJACH Z MUSZKIETERAMI
„Wakacje z Muszkieterami” to letni wypoczynek dla dzieci wzbogacony różnorodnymi zajęciami rozwijającymi ich zdolności ruchowe, kreatywność oraz pozwalający odkryć cenne wartości życiowe, którymi powinien kierować się każdy Muszkieter. Prócz warsztatów zaplanowanych na terenie ośrodków wypoczynkowych, będą miały również możliwość poznania uroków okolicznej przyrody, dzięki wycieczkom krajoznawczym. W trakcie zabaw, uczestnicy kolonii każdego dnia będą poznawać 8 wartości Małego Muszkietera, które wyrażają godne naśladowania wzorce zachowania.

Akcji przyświeca motto:

To charakter, a nie kapelusz z piórem, czyni z Ciebie Muszkietera!


W zaszczepianiu Małych Muszkieterów tymi wartościami po raz kolejny wesprze Fundację Sylwia Gruchała, która będzie ambasadorką akcji. Jest najbardziej utalentowaną polską florecistką, czterokrotną olimpijką, dwukrotną medalistką Olimpijską. W życiu przyświeca jej motto: „Nie ma rzeczy niemożliwych”, które pozwala odnosić zarówno sportowe sukcesy, jak i pokonywać przeszkody życiowe.

Patronat honorowy nad akcją obejmie natomiast Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda.


Dzięki wsparciu właścicieli sklepów Intermarché i Bricomarché Fundacja Muszkieterów będzie mogła zorganizować już po raz drugi niezapomniane wakacje dla kolejnych dzieci z całej Polski! Jesteś ciekawy jak wyglądała I edycja „Wakacji z Muszkieterami”? Zajrzyj tutaj: